Pravidla a organizace soutěže okresního přeboru družstev mužů v nohejbale pro rok 2013

 

Herní plán:

 

Z důvodu menšího počtu přihlášených družstev se bude hrát dvoukolově dle stanoveného rozpisu s postupem do závěrečného finálového turnaje, kde se bude hrát o konečné umístění.

Vítězné družstvo získá titul „Okresní přeborník družstev mužů v nohejbale pro rok 2013“ a zároveň by mělo další rok hrát vyšší soutěž – Krajský přebor Vysočiny (není závaznou podmínkou).

 

V základní skupině se družstva utkají dle stanoveného rozpisu. O pořadí v základní skupině bude rozhodovat počet dosažených bodů (vítězství = 2body), v případě shody dále poměr zápasů, setů, míčů.  

 

Hra v základních skupinách:

 

V základních skupinách se bude hrát na 7 utkání – zápas může skončit 7:0, 6:1 atp., třetí sety se v základní skupině budou hrát od stavu 0:0.

 

Průběh utkání je stanoven následovně:

 

                                DOMÁCÍ                HOSTÉ

1. utkání               1. dvojice 1D       2. dvojice 2D

2. utkání                               2. dvojice 2D       2. dvojice 1D

3. utkání                               1. trojice 1T          1. trojice T1

4. utkání                                 singl 1S                   singl 1S

5. utkání                               2. trojice 2T          2. trojice 2T

6. utkání                               2. dvojice 2D       2. dvojice 2D

7. utkání                               1. dvojice 1D       1. dvojice 1D

 

(1D = první dvojka domácí/hosté, 2D = druhá dvojka domácí/hosté, 1T = první trojka domácí/hosté, 2T = druhá trojka domácí/hosté, 1S = zápas singlu)

 

Do utkání nasazuje sestavy do zápisu nejdříve kapitán (trenér) domácího družstva.

Platí, že ten kdo nastoupil v první dvojici D1 již nemůže nastoupit ve druhé dvojici D2 (ani pokud střídal v D1).

Střídání hráčů platí dle pravidel ČNS (ve dvojicích 1hráč, ve trojicích lze vystřídat i 2hráče najednou, v singlu není možné střídat)

 

Minimální počet hráčů pro okresní přebor družstev mužů je 4 hráči, s tím že jeden hráč může odehrát maximálně 4 utkání (např 2 dvojky+2trojky, nebo 2 dvojky+1trojka+singl, nebo 1 dvojka+2trojky+1singl).

Omezení hráčů – věk bez omezení, na soupisce hráčů OP nesmí být hráč, který je v základní sestavě „šestce“ ve vyšších soutěžích (krajský přebor).

 

Startovné ve výši 500,- Kč budou vybírat vedoucí soutěže (možno při vzájemných zápasech – SK DRAK Dalečín), prosíme  o zaplacení startovného nejpozději  do 30.5.2013 !

 

Startovné bude použito na zajištění cen pro všechny zúčastněné týmy, podle pořadí budou rozděleny poháry a ceny při vyhlášení po ukončení finálového turnaje (termín konání a místo konání bude upřesněno dle odsouhlasení zástupců všech týmů do 30.5.2013, přednostně týmu SK DRAK Dalečín).

 

Do finálového turnaje postupují první 4 týmy, poslední tým v tabulce již v play of hrát nebude.

 

Hrát se bude následujícím způsobem:

 

1.zápas - play of 1-4

2.zápas - play of 2-3

3.zápas - zápas o 3.místo

4.zápas - finále o 1.místo (přeborník OP 2013)

 

Vlastní hra a rozhodování:

 

Utkání se hrají dle platných pravidel nohejbalu ČNS na 2 dopady ( singl na 1 dopad). Družstva by měla mít zajištěno hřiště odpovídajících parametrů a se stanoveným povrchem (není nutné splnit podmínku herního prostoru – jednotného povrchu, je třeba případně vyjasnit před utkáním).

Hráči by měli mít stejné dresy (minimálně horní část – triko s číslem)

 

Vlastní utkání se zahajují nástupem a pozdravem obou družstev. Po ukončení utkání družstva opět nastoupí a pozdraví, po pozdravu si všichni hráči podají ruce nad sítí.

 

Rozhodování – střídavě funkci rozhodčího zajišťuje tým hostů a tým domácích (začíná tým hostů). Toto určení je povinné a každý tým je ho povinen dodržovat (i vzhledem k protestům).

Důrazně upozorňujeme na korektnost rozhodování, hrajeme přece pro radost ze hry.

 

Upozorňujeme na povinnost domácího družstva mít ve stanovený čas připraveno hřiště a vše ostatní ke hře (píšťalku, lajnovačku, zápisy o utkání, psací potřeby, počítadlo ). Dále doporučujeme zajistit lehké občerstvení domácím týmem (pivo, limo, klobása,…) není však podmínkou.

 

POZN.: hřiště by mělo být připraveno minimálně 30min. před zahájením utkání – tzn. nejpozději v 9:30, v době od 9:30-9:50 je hřiště uvolněné pro možnost rozehrání hostujícího týmu, od 9:50-10:00 úprava hrací plochy před zápasem, 10:00 nástup a zahájení zápasu.

 

Upozornění a povinnost vedoucího domácího družstva:

Vzhledem ke skutečnosti, že nelze někdy ovlivnit klimatické podmínky, tak vedoucí domácího družstva má v tomto případě povinnost (min. 2 hodiny před začátkem utkání) se mobilem spojit s vedoucím hostujícího družstva a dohodnout náhradní termín (musíme respektovat možnou nepřízeň počasí a vzájemně si vyhovět na přeložení zápasu), není nutné zajištění haly.

 

Vedoucí domácího družstva je povinen vést záznam o utkání

Výsledek utkání zašle vedoucí domácího družstva přes SMS jednomu z vedoucích soutěže, a následně skenovaný zápis o utkání na uvedené e-maily vedoucích soutěže, kteří budou výsledky zpracovávat a  zveřejňovat na webu soutěže okresního přeboru viz - www.nohejbalnazdarsku.webnode.cz .

Vedoucí družstev (kapitáni), trenéři, mají právo uvést své poznámky k utkání do zápisu, pouze před finálním podepsáním zástupců družstev.

 

Případné postihy:

Věříme, že všichni máme zájem hrát a zahrát si nohejbal a s tím budeme k utkáním přistupovat a případná opatření budou zbytečná.

Postihy:

V případě, že se družstvo nedostaví bez omluvy k zápasu (čekací doba je 15 minut), bude zápas kontumován a družstvu budou odečteny z tabulky 2 body, dále finanční kompenzace soupeři 500Kč.

V případě že některé družstvo nebude mít jednotné dresy, je třeba uvést to do poznámek v zápise o utkání, nebude žádný finanční postih, údaj pouze pro informaci (dresy by ale měly mít všechny týmy).

 

Také upozorňujeme na možnost, že mezi družstvy může dojít k dohodě a utkání může být předehráno (zde je vše na dohodě družstev – pokud dohoda není, platí termín v rozpisu).

Termín zápasu je možné odložit na jiný termín, je nutné ale zápasy ale odehrát nejpozději do 3 týdnů od termínu v rozlosování.

 

Závěrečný finálový turnaj OP 2013

 

Závěrečný turnaj je určen na den 05.10.2013 od 09:00 hod

 

Místo konání finálového turnaje : Dalečín            

 

Pořadatel : SK DRAK Dalečín

 

 V případě nepříznivého počasí se turnaj přeloží na náhradní termín dle domluvy všech zúčastněných.